top of page

Майбутня спеціальність має бути актуальною не лише у теперішньому, а й у найближчому майбутньому. Які перспективи у випускників нашої кафедри?

Практично всі виробництва в Україні вкрай енергоємні та малоефективні. Наприклад, для створення одиниці ВВП у нашій країні витрачається у 2,8 разів більше енергії, ніж у Польщі. Це робить товари та послуги нашої країни неконкурентоспроможними на світовому ринку та позбавляє Україну можливостей економічного розвитку. Щоб подолати цей бар'єр, необхідно переглянути та перебудувати більшу частину виробництв та будівель країни, покращуючи їхню енергетичну ефективність. Тому рік у рік попит на фахівців з енергетичного менеджменту лише зростатиме.

Наразі холодильна техніка є важливою частиною життя людини. Кондиціонування повітря, охолодження харчових продуктів, зрідження газів, транспортування та зберігання чутливих до температури виробів, хімічна та нафтопереробна промисловість, металургія – це далеко не повний список областей її застосування. Життя сучасної людини без холодильної техніки неможливе.

Але ціна її застосування також велика. Зараз у розвининих країнах холодильна техніка споживає близько 70% енергії від енергоспоживання житлових будинків та понад 40% від енергоспоживання комерційної нерухомості. Тільки для США це більше 250 мільярдів доларів на рік. У всьому світі промисловість холодильної техніки та кондиціонування - великий ринок праці.
Більше того, ухвалена у 2015 році Паризька угода вимагає поступово знижувати викид вуглекислого газу до нуля. Серед іншого це потребує неймовірно короткого терміну повної перебудови всіх холодильних установок планети. Тому фахівці з проектування енергетичних систем у найближчі десятиліття не сидітимуть без роботи.

VVP.jpg

ВВП на одиницю енергоспоживання (ППЗ у пост. дол. США 2011 р. на кг нафтового еквівалента). Україна значно відстає від розвинених країн, але ти можеш це змінити!

Cooling system.jpg

Для сучасної цивілізації холодильна техніка потрібна як повітря!

bottom of page