Кафедра аерокосмічної теплофізики тривалий час брала участь у вдосконаленні систем терморегулювання космічних апаратів. На фото спеціалісти кафедри у французькому космічному центрі у Каннах.
Під керівництвом Т. П. Михайленко в рамках європейської програми Horizon 2020 проводяться наукові дослідження охолодження опор турбореактивних двигунів. Роботи по дослідженню тепло-масообмінних процесів в опорах авіаційних двигунів дозволять суттєво підвищити ефективність і надійність двигунів.
Розроблений групою І.І. Пєтухова швидкоморозильний тунель дозволяє заморожувати фрукти і ягоди без їх пошкодження і зберігати їх практично вічно.
Одна з систем терморегулювання, у розробці якої взяли участь фахівці кафедри, працює на борту супутника зв'язку Thales Alenia Space SES-17.
Дослідження систем охолодження, що ведуть на кафедрі під керівництвом П. Г. Гакала у рамках міжнародного гранту, дозволять підвищити надійність та ресурс авіаційних двигунів нового покоління.
Розроблена групою І.І. Пєтухова система охолодження повітря уприскуванням води дозволила запобігати "просідання" потужності газотурбінних установок при підвищених температурах повітря та забезпечити надійність іх роботи.
Фахівці кафедри спроектували системи холодопостачання ряду птахофабрик "Наша Ряба"
Фахівці кафедри брали участь у проектуванні обладнання для "Рошен".