top of page
Пошук

Результати опитування науково-педагогічного персоналу

Оновлено: 26 бер.

В період з 17.12.2024 р. по 30.12. 2024 р. у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» пройшло опитування науково-педагогічного персоналу.

Метою опитування було визначення думки науково-педагогічного персоналу щодо якості освітньої діяльності в Університеті; обізнаності щодо змісту нормативних документів, які регулюють організацію освітнього процесу; дотримання принципів доброчесності; визначення рівня задоволеності матеріально-технічного стану, інформаційного та кадрового забезпечення.

До вашої уваги результати опитування науково-педагогічного персоналу, які працюють на факультеті авіаційних двигунів, до яких належать і викладачі, які працюють на кафедрі аерокосмічної теплотехніки (205).

З повними результатами опитування можна ознайомитись за посиланням. Окремі результати опитування по науково-педагогічного персоналу 205 кафедри відсутня.

 



Слід зазначити високу активність у проходженні опитування, яку виявили викладачі, які працюють на факультеті авіаційних двигунів. 61% прийняли участь у опитуванні.

Прозорість і публічність

Викладачі задоволені відкритістю адміністрації університету до спілкування (92,7%), вважають що адміністрація захищає їх інтереси (97,6%). Всі викладачі вважають, що вони мають реальну можливість нарадах, зборах та інших зібраннях висловлювати свої критичні зауваження та сподіватися на їх розгляд. 80,5% викладачів оцінюють діяльність відповідних науково-методичних комісій університету як системну та ефективну. Процедури конкурсного відбору викладачів 78% вважають прозорими, недискримінаційними. Усі працівники ознайомлені  з документами законів про вищу освіту.

Нажаль, 26,8% викладачів стикалися з порушенням вимог мовного законодавства України.

65,8% викладачів оцінюють рівень організації освітнього процесу в університеті на 76%...100%.

Якість та викладання освітніх програм

31,7% викладачів стверджують, що їх не залучають до процесу періодичного перегляду освітніх програм. 12,2% працівників вважають, що освітні програми не враховують тенденції розвитку науки і спеціальності. 40% викладачів вважають, що освітні програми не повністю враховують тенденції розвитку ринку праці, галузевого та регіонального контексту, 37% - що не повністю враховується досвід аналогічних вітчизняних та іноземних освітніх програм. 31,7% викладачів вважають, що обсягу навчального навантаження за дисципліною (кредити ЄКТС), яку вони викладають, для досягнення мети та програмних результатів навчання здобувачами. Жоден викладач не оцінює рівень проведення своїх занять як низький.

36,6% викладачів вважають, що найціннішим для навчання видом занять є лекції. Викладачі активно залучають студентів до додаткових активностей та занять. Основним видом оцінки студентів є модульне оцінювання (35,1%) та підсумкове оцінювання (32,5%).

Підвищення кваліфікації науково-педагогічними працівниками

48,8% викладачів використовує будь-яку можливість для підвищення своєї кваліфікації. Звісно, що при цьому основними видами підвищення кваліфікації є самоосвіта (36,1%) та участь у семінарах (36,1%). 2,5% викладачів вважають, що відділом післядипломної освіти університету не створено умови для постійного підвищення кваліфікації педагогічних та науково-педагогічних працівників, їх чергової та позачергової атестації, добровільної сертифікації. 33,3% викладачів скаржаться на брак часу для підвищення кваліфікації. Лише 29,5% працівників публікують відомості про свою роботу у періодичних наукових виданнях.

Дотримання принципів доброчесності учасниками освітнього процесу

4,9% працівників стверджують, во не повністю розуміють принципи академічної доброчесності. 53,7% викладачів стикалися з випадками плагіату.

26,8% працівників заявили, що стикалися з негативними проявами під час навчання у ХАІ. Але оскільки в опитуванні пияцтво, торгівля та/або вживання наркотиків, крадіжка, прояви корупції, булінг, мобінг змішані у цьому пункті з курінням (навіть у призначеному для цього місці), то це не дивно.

Корупція

Усі викладачі потрапляли до корупційних ситуацій в університеті. Хоча потрапити в корупційну ситуацію і дати або взяти хабар - різні речі. Нагадую, що більшість студентів вважає, що корупція у ХАІ відсутня. Тим не менш, 70,7% викладачів вважає, що корупція впливає на якість викладання дисциплін та організацію освітнього процесу. І самі викладачі оцінюють корупцію в ХАІ як відсутню (48,8%) або вкрай низьку (48,8%).

Ресурсне забезпечення реалізації освітньої програми

4,9% викладачів незадоволені рівнем кадрового забезпечення навчального процесу, 2,4% - рівнем матеріально-технічного забезпечення, 7,3% - на неналежну роботу бібліотеки. 61% скаржаться на залучання до виконання завдань не за функціональними обов’язками. 17,1% викладачів ніколи не користувалися електронною бібліотекою ХАІ. Усі викладачі користуються сайтом університету та вважають його корисним.

Лише 2,5% дуже незадоволені автоматизованою системою дистанційного навчання Mentor. Але лише 12,2% викладачів використовують для дистанційного навчання лише Mentor, що не дивно, бо у ньому немає можливостей проведення відеоконференцій.

Лише 17,2% працівників частково незадоволені рівнем організації дистанційного навчання в університеті в умовах воєнного стану.

 

Результати опитування показують, що викладачі досить високо оцінюють рівень навчального процесу на спеціальності, хоч є можливості для подальшого покращення. Ці питання будуть обговорені на одному із найближчих засідань кафедри.



 
 
 

Comments


bottom of page