В період з 9.12.2024 р. по 20.12. 2024 р. у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут» пройшло опитування здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти.
Метою опитування було визначення думки репрезентативної сукупності учасників освітнього процесу щодо якості освітньої діяльності в Університеті; обізнаності щодо змісту нормативних документів, які регулюють організацію освітнього процесу; дотримання принципів доброчесності учасниками освітнього процесу; визначення рівня задоволеності здобувачів вищої освіти освітньою, організаційною, інформаційною, консультативною та соціальною підтримкою.
До вашої уваги результати опитування студентів V курсу, які навчаються за освітніми програмами, що відносяться до науково-методичної комісії з галузей знань № 1 (НМК 1), до яких належать і студенти, які навчаються на кафедрі аерокосмічної теплотехніки (205).
З повними результатами опитування можна ознайомитись за посиланням. Окремі результати опитування по студентам-теплофізикам відсутня.
Слід зазначити високу активність у проходженні опитування, яку виявили студенти, які навчаються у нас на кафедрі. 100% прийняли участь у опитуванні.
Прозорість і публічність
Студенти задоволені відкритістю адміністрації університету до спілкування (100%), студентським самоврядуванням, студентською профспілкою (97,5%). Більшість учнів (93,1%) ознайомлені з документами законів про вищу освіту.
Нажаль, 13,8% студентів стикалися з порушенням вимог мовного законодавства України.
Якість та викладання освітніх програм
6,9% студентів стверджують, що їх не залучають до процесу періодичного перегляду освітньої програми, на якій вони навчаються. 13,8% учнів вважають, що навчання не надає їм усіх компетентностей, потрібних для подальшої професійної діяльності та успішного працевлаштування. 10,3% студентів вважають, що вони не мають повну можливість формування індивідуальної освітньої траєкторії. 6,9% учнів вважають, що навчання не надає їм можливості набуття соціальних навичок. Також 6,9% не задоволені співвідношенням теоретичної і практичної складової освітньої програми. Лише 74% студентів, вважають, що професіоналів-практиків до викладання дисциплін освітньої програми, яку вони обрали, залучають у достатній кількості.
Приємно, що 81% студентів стверджують, що вони навчаються у викладачів у неформальній обстановці або займаються самоосвітою.
8,6% учнів не повністю розуміють критерії оцінювання своїх знань. 13,8% студентів повністю не розуміють порядок оскарження процедури проведення контрольних заходів.
Навчання та викладання науково-педагогічним персоналом
1,8% студентів вважають, що серед викладачів університету немає тих, кого вони могли назвати прикладом. Жодний студент-магістр не стикався із злісним порушенням викладачем мовного законодавства. 17,2% студентів змушені були іноді працювати з методичними посібниками не державною мовою. 6,9% студентів незадоволені застарілими методами викладання в університеті.
Дотримання принципів доброчесності учасниками освітнього процесу
3,4% студентів стверджують, їх не попереджували про неприпустимість порушення принципів академічної доброчесності. 13,8% студентів стикалися з випадками плагіату. 32,8% студентів стверджують, що були свідками несумлінного виконання своїх обов'язків учасниками освітнього процесу (викладачами або студентами).
12,1% студентів заявили, що стикалися з негативними проявами під час навчання у ХАІ. Але оскільки в опитуванні пияцтво, торгівля та/або вживання наркотиків, крадіжка, прояви корупції, булінг, мобінг змішані у цьому пункті з курінням (навіть у призначеному для цього місці), то не все жахливо. В Україні курить близько 45% юнаків та 35% дівчат.
Корупція
Лише 5,2% учнів потрапляли до корупційних ситуацій в університеті. Цікаво, що цей відсоток вищий, ніж у бакалаврів. Хоча потрапити в корупційну ситуацію і дати хабар - різні речі, неприємно, що ця цифра вища за 0%.
Ставлення до навчання
57% студентів стверджують, що навчаються із повною самовіддачею. Основною скаргою на проблеми у навчанні є високий обсяг навчального матеріалу. 1,8% учнів зовсім незадоволені рівнем отриманої освіти.
Ресурсне забезпечення реалізації освітньої програми
3,4% студентів незадоволені рівнем кадрового забезпечення навчального процесу, 1,7% -
рівнем матеріально-технічного забезпечення (лекційними аудиторіями; аудиторіями для практичних занять; лабораторіями та необхідним спеціалізованим лабораторним устаткуванням в них; комп’ютерними класами, тощо) (яким чином студенти його визначили та обурилися – загадка, бо з 2020 року навчання дистанційне). Лише 17,2% студентів частково незадоволені рівнем інформаційного та навчально-методичного забезпечення навчального процесу, 10,3% - рівнем організації дистанційного навчання в університеті в умовах воєнного стану.
Загальні питання і пропозиції
8,6% студентів настільки не задоволені навчанням, що планують припинити навчання. Але усі будуть рекомендувати знайомим навчатися у ХАІ.
Результати опитування показують, що студенти досить високо оцінюють рівень навчального процесу на спеціальності, кращій, ніж у бакалаврів, хоч є можливості для подальшого покращення. Ці питання будуть обговорені на одному із найближчих засідань кафедри.

Kommentare