Зустріч з представниками промисловості
- khaikaf205
- 6 днів тому
- Читати 2 хв

27 березня 2025 року відбулося засідання кафедри аерокосмічної теплотехніки Національного аерокосмічного університету «Харківський авіаційний інститут», присвячене обговоренню освітньо-професійних програм навчання бакалаврів та магістрів на кафедрі 205 з потенційними роботодавцями випускників (стейкхолдерами). В обговоренні взяли участь:
• Горідько Олександр Володимирович, заступник головного конструктора АТК АТ «Мотор-Січ»;
• Клепанда Олександр Сергійович, директор та засновник інжинірингової компанії «Інсолар-Клімат»;
• Ганжа Євген Петрович – один із засновників інжинірингової компанії «Енергозберігаючий Інжиніринг»;
• Холобцев Сергій Сергійович, керівник відділу з виробництва біометану ВП «Біогаз Ладижин»;
• Чікота Максим Вікторович, представник компанії «Хладотехніка Сервіс».
Засідання відбулося у формі відеоконференції.
Засідання відкрив виконувач обов'язків завідувача кафедри 205 Костянтин Єпіфанов, який надав слово гарантам освітніх програм. Тарас Михайленко, гарант освітньо – професійної програми навчання бакалаврів «Інжиніринг та енергоефективність у теплоенергетиці», та Павло Гакал, гарант освітньо – професійної програми навчання магістрів аналогічної спеціальності, коротко охарактеризували існуючі програми навчання, звернувши особливу увагу введеними в них останнім часом змінам.
Стейкхолдери відзначили високу актуальність підготовки спеціалістів-теплоенергетиків. В Україні спостерігається серйозна нестача відповідних фахівців. Крім великого поля діяльності для фахівців у країні, нестачу фахівців посилює таку ж гостру нестачу подібних фахівців у всьому світі, зокрема в Європі. Відтік фахівців-теплоенергетиків до Європи змушує роботодавців підвищувати оплату праці, незважаючи на сучасні економічні труднощі.
Також було висунуто низку конкретних пропозицій щодо покращення освітніх програм. Зокрема, слід зазначити такі пропозиції:
• приділити більше уваги напряму «Енергетичний менеджмент та енергоаудит», який є дуже актуальним в умовах України сучасності та майбутнього;
• готувати спеціалістів до експлуатації сучасного обладнання;
• приділити більше уваги напряму «Кріогенна техніка». Відчувається вкрай серйозна нестача фахівців у цій галузі;
• організувати проведення низки занять фахівцями з підприємств. Заняття з експлуатації теплоенергетичного обладнання зголосилися прочитати спеціалісти «Інсолар-Клімат»;
• організувати проведення виробничої практики студентів у профільних підприємствах.
Виконувач обов'язків завідувача кафедри, гаранти освітніх програм та інші викладачі кафедри подякували стейкхолдерам та пообіцяли постаратися реалізувати їхні пропозиції у навчальному процесі якнайшвидше.
Commentaires